Задача: Знайдіть на картинці Печерську площу.

10896853_958528810831404_3138722838380857101_n

Був вчора на презентації проекту реформування Печерської площі в рамках фестивалю Canactions. Там склалась крута ситуація – місцеві жителі самі зорганізувались і вирішили поліпшити район. Їх почав координувати Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine і тепер вони всі разом, шляхом зустрічей та воркшопів, намагаються народити спільну мету реформування площі. Унікальність ситуації в тому, що в них це більш-менш виходить. Кажуть навіть домовились з королем місцевих МАФів, що він трохи потісниться і надасть їм території для озеленення, лавочєк та інших забавок.

Соціологічне дослідження

Під це все діло Maria Grishchenko і Ко провела соціологічне дослідження. Мені сподобалось – була врахована думка не тільки місцевих мешканців, але й людей, що там працюють та зовсім зальотних. Як на мене – дослідження показало чітку недовіру населення до влади. Люди хочуть змін, але не хочуть щоб щось міняли. Очікують тільки гіршого, на жаль, не безпідставно.

Воркшоп

3 дні в групах активісти і місцеві жителі вигадували, що б таке зробити на площі. З того, що я запам’ятав:

  • Парк;
  • Лавочки (круглі, щоб бомжі не спали);
  • Пам’ятник бомжу (на лавочці?);
  • Фестиваль вуличної їжі;
  • Показ мод студентів КНУТД;
  • Еко базарчик;

Там ще дуже багато пунктів було

Інше:

Посеред площі стоїть будівля, думки про яку розділились. Хтось вважає її пам’яткою архітектури. Хтось забиченою халабудою, що псує вигляд площі.
Старт історії дав місцевий житель, який хотів посадити дерево та зробити лавочку для того, щоб дружина гуляла з візочком.

Не дуже зрозуміло у що цей процес вильється. Але це крута історія для Києва і гідний кейс для відтворення на власному районі. Щастя організаторам, здоровлячка, діточок багато. Буду спостерігати і по можливості брати участь.

Да, прогулявся печерською площею через гугл мапс і у мене виникло питання: Як вони взагалі зрозуміли, що це площа? о_О

Пост в рамках проекту #неспалосьвчораввечері #андрійварламенко